середа, 24 лютого 2016 р.

ТРЕНІНГОВА ПРОГРАМА ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ТА ЇХ БАТЬКІВ ЗА ТЕМОЮ: «ЗДОРОВ’Я ЯК ОСНОВНА ЦІННІСТЬ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ»

ТРЕНІНГОВА ПРОГРАМА  ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ТА ЇХ БАТЬКІВ  ЗА ТЕМОЮ: «ЗДОРОВ’Я  ЯК ОСНОВНА ЦІННІСТЬ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ»

Заняття з батьками № 1
Хід заняття
І. Знайомство (вправа «Імена») – 10 хвилин.
ІІ. Інформаційне повідомлення – 10 хвилин
ІІІ. Обговорення результатів дослідження – 15 хвилин
IV. Мозковий штурм «Що таке здоров’я» - 5 хвилин
V. Вправа – «Ціннісні орієнтири здорового способу життя»
VІ.Висновки. Вправа «Подяка» - 15 хвилин

І. Знайомство. Вправа «Імена». Кожен учасник презентує своє ім’я  - називає його та надає 2-3 означення свого імені, які починаються з першої літери його імені.
ІІ. Інформаційне повідомлення тренера: «Як впливають на життя ціннісні орієнтації  людини». Першим соціальним середовищем для дитини є його сім'я. Воно грає найважливішу і багато в чому вирішальну роль у вихованні дітей. Сім'я обумовлює засвоєння дитиною основних правил і норм поведінки, виробляє стереотип ставлення до навколишнього світу. Негаразди сім'ї обов'язково відбивається на дітях. Деформація особистості під впливом сім'ї, її психологічної нестійкості починається з раннього дитинства. Саме на цій стадії під впливом несприятливих, іноді випадкових обставин, виникають шкідливі для подальшого розвитку ціннісні установки. На відміну від суспільного, сімейне виховання має бути засновано на почуттях любові, взаємної поваги. Саме вони визначають моральну атмосферу сім'ї, взаємини її членів, супроводжуючи людину з народження і до дорослості [9].
У сучасній ситуації мова повинна йти не про заперечення виховання, а про переосмислення його ціннісних підстав. У сучасному світі усвідомлюється падіння моральності дітей, що означає зміну ціннісних орієнтацій під впливом різних обставин, в тому числі і не благополучна сім'я. У цьому зв'язку стає зрозумілим особливе значення ціннісних орієнтацій. Ціннісний підхід в освіті не належить тільки ідеальній сфері громадського життя і людської діяльності. Духовні цінності завжди виступали в якості ідеалу, до якого прагнули кращі представники людства.
Становлення людини передбачає не тільки розвиток його розумових можливостей, але і засвоєння системи загальнолюдських цінностей, що становлять основу його культури.
Проблема дослідження ціннісних орієнтацій є актуальною, тому що, по-перше, немає єдиного підходу до трактування поняття, по-друге, кардинальні зміни в політичній, економічній, духовній сферах нашого суспільства тягнуть за собою радикальні зміни у вчинках дітей.
ІІІ. Обговорення результатів дослідження. Батькам пропонується ще раз переглянути результати ранжирування системи власних ціннісних орієнтації. 
Переглянувши бланки власних відповідей батькам необхідно відповісти на ступні питання:
-         Чи змінилася ваша думка стосовно власного вібору у домінуванні тих чи інших цінностей?
-         Чи є насправді проранговані Вами цінності – вашими цілями, вашими орієнтирами, життєвими пріоритетами, які спрямовують Ваші дії та роблять Вашу діяльність усвідомленою, мотивованою та значущою?
-         У Вас є можливість змінити ранг цінностей за бажанням ( бажаючим за необхідність надаються чисті бланки).
IV. Мозковий штурм  - «Що таке здоров’я». Завдання:  Групі батьків пропонується окреслити та назвати власні ознаки та асоціації поняття «Здоров’я» ( на дошці тренер записує усі запропоновані відповіді учасників).
V. Вправа – «Ціннісні орієнтири здорового способу життя», Кожному учаснику групи пропонується  скласти систему ціннісних орієнтирів сімейного виховання, що мають стати основою та підґрунтям для побудови та формування у власної дитини орієнтації на здоровий спосіб життя (вправа виконується на окремих аркушах паперу у вільній формі).
VІ. ВисновкиВправа «Подяка».
Промова тренера: Безсумнівно, більшість батьків по-справжньому любить своїх дітей. І це прекрасно, адже потреба в любові - одна з основних людських потреб. Її задоволення - необхідна умова нормального розвитку дитини. Дітям на їх шляху до дорослого життя необхідно знати, що їх люблять і приймають такими, якими вони є, що про них піклуються, що вони комусь небайдужі. Саме сім'я може створити для дитини атмосферу душевного комфорту, допомогти відчути свою захищеність, впевненість у собі, допомогти йому визначиться з тим, що насправді для нього є важливим, цінним, хто і що для нього модель, зразок для наслідування, ідеал.
Вправа «Подяка» - учасники семінару по колу передають одне одному слова подяки, підтримку та розуміння щодо виховання власної дитини, продовжуючи фразу «Я бажаю вам ……………………..».
Любіть своїх дітей і приймайте їх такими, якими вони є!
Спасибі за увагу, до зустрічі. Удачі вам і гармонії у ваших сім'ях


Заняття з батьками № 2
Хід заняття:
І. Привітання: завдання - «Інтерв’ю» -  10 хвилин
ІІ. Вправа -  «Цінності»  - 20 хвилин
ІІІ. Вправа -  «Моя дитина» - 10 хвилин
IV. Вправа - «Метелик»  - 10 хвилин


І. Привітання.
         Учасники діляться на пари та кожен бере один у одного інтерв’ю, дізнаючись якийсь цікавий факт з життя, або з життя його дитини. Потім у колі, розказують, що дізналися.
ІІ. Вправа - «Цінності».
Тренер: Напишіть, будь ласка, на листочках три цінності. Покладіть їх для себе так, щоб найдорожча для вас виявилася в самому низу, а менш дорога зверху.
Інформаційне повідомлення: Отже, ви щоранку встаєте і проживаєте свій день, так як вважаєте за потрібне, відчуваєте різні труднощі, долаєте перешкоди. Десь поспішаєте, десь лінуєтеся, так живете в ритмі нашого сучасного суспільства. Дні летять непомітно, час не зупиниш ... І ось одного разу прокинувшись вранці, ви розумієте, що цінність, яка лежить перед вами, пішла, її більше немає.
Приберіть її.
- Ви знову живете, адже життя продовжується. Ви поспішаєте, поспішайте все зробити, що тільки можна. Десь не дослухали, десь недобачили, десь не долюбили. І ось одного разу, прокинувшись вранці, ви розумієте, що цінність, яка лежить перед вами, пішла, і її теж більше немає.
Приберіть її.
- Подивіться, не все втрачено, ви продовжуєте життя. Прагнете щодня прожити більш насичено, біжите, біжите, приходячи додому, падаєте без сил на диван, закриваєте очі, спите. На наступний день знову справи, робота, суєта ... І знову, десь не дослухали, десь не догледіли, десь незрозуміли, десь не долюбили. Прокинувшись одного разу, ви розумієте, що, і остання цінність від вас пішла.
Все ... Їх більше немає ...
- У вас є можливість взяти, якщо хочете, четвертий папірець і написати на ній ще щось, що утримає вас в цьому житті ...
- Подивіться, на те, що ви написали або на пусте місце, якщо ви нічого не написали. Що ви зараз переживаєте, дайте відповідь на це запитання собі самі, всередині себе.
- А зараз поверніть всі свої цінності, ми не в праві їх у вас забирати, вони з вами. Просто подумайте, що ж у ваших силах, щоб ці цінності були довше з вами.
- Шановні батьки, проаналізуйте, будь ласка, який у вас був стан під час проведення цієї вправи
- Для кожного з вас ваша дитина - це, безсумнівно, цінність. Подумайте, що ви робите не так, може десь йому не вистачає уваги, десь вашої любові та розуміння, які цінності життя ви виховуєте в своїх дітях.
ІІІ. Вправа -  «Моя дитина».
- Намалюйте на листочку свою долоньку - це ваша дитина.
 У центрі долоньки напишіть його ім'я, тільки так як ви його називаєте зазвичай, на пальчиках напишіть його найкращі якості. А навколо долоньки напишіть всі можливі способи, як уберегти вашу чудову дитину від негативного впливу суспільства, як захистити їх від щоденної рутини.
Що ви чи хтось інший можете зробити для неї?
Заключна частина.

IV. Завдання «Метелик»
Тренер: Шановні батьки, зараз Вам пропонується  написати свої відгуки про наше заняття на цих метеликах. Вони можуть бути різні, можливо ви висловите якісь свої враження та побажання собі та іншимЦе можуть бути ваші думки про усвідомлене сього на нашому заняття. Усім буде цікаво будь-яке ваше ставлення, враження чи відчуття. Потім ми цих метеликів розмістимо на нашому казковому лузі.
А зараз бажаючі мають можливість поділитися  своїми відчуттями на коло.


Заняття з батьками  № 3.
Хід заняття
І. Привітання - 5 хвилин
ІІ. Інформаційне повідомлення  - 5 хвилин
ІІІ. Вправа «Чим ми схожі, і чим різні» - 10 хвилин
ІVВправа  - «Анкета здоров’я моєї дитини» -  15 хвилин
V. Мозковий штурм – 5 хвилин
VІВправа - «Згадай прислів’я про здоров’я» - 15 хвилин
VIІВправа - «Подяка» - 5 хвилин

І. Привітання.
Батьки називають своє ім’я та один прикметник про себе, (який я).
ІІ. Інформаційне повідомлення. «Найдорогоцінніше, що є у людини - це здоров'я». З цим важко не погодитися. Але останнім часом стан здоров'я у дітей викликає велику тривогу. Але ж добре самопочуття у дитини - важлива умова успішного засвоєння ним шкільної програми. Необхідно пам'ятати, що дбайливе ставлення до свого здоров'я, а відповідно і орієнтація на здоровий спосіб життя не з'являються у дітей самі собою, а формуються в результаті цілеспрямованого впливу з боку дитячого садка і сім'ї. Дана тема важлива і актуальна. Ми живемо в 21 столітті, яке вже назвали століттям максимальних швидкостей і навантажень. І це висловлювання не можна піддавати сумніву. Нове століття, технічний і науковий прогрес вимагають від будь-якої людини колосальних навантажень і зусиль. Як з цим можна впоратися? Тільки за допомогою щоденної і постійної роботи над собою.
Батьки повинні пам'ятати про те, що вік 5-6 років потребує постійної підтримки функціональної активності.
У дітей в дошкільному віці легше формується здатність до тривалої цілеспрямованої діяльності як розумової, так і до фізичної.
На думку фізіологів, в ці роки корисно розвивати витривалість дітей, особливо до циклічних навантажень, які вимагають тривалого виконання.
Батьки повинні пам'ятати, що фізичні навантаження потрібні дітям ще й тому, що в цьому віці регулюючі системи дитячого організму дуже незрілі. У першу чергу це ендокринна і нервова системи. Будь-яке серйозне напруження дитячого організму може викликати активну перебудову роботи всіх органів і систем. Ціна адаптації до нових умов колосальна.
Чим краще здоров'я, тим краще рівень засвоєння знань, адаптації до нових умов та соціалізації особистості.
ІІІ. Вправа «Чим ми схожі, і чим різні». Мета - дати можливість членам групи відчути подібність, схожість і різницю сімей кожного, ближче познайомитися один з одним, привернути увагу до оцінки фізичного аспекту  здоров’я  сім'ї.
Учасникам пропонується кожного разу об’єднуватися у відповідні групи (кількість ситуацій має дорівнювати числу пересувань кожного учасника. Таким чином групи повинні змінюватися 5 разів)
Перша група
Друга група
Третя група
У сім'ї не займаються фізичною культурою

Постійно самі займаються спортом, зарядкою тощо
Займаються спортом разом з дітьми

Не відпочивали сім'єю
Відпочивали влітку
на природі самі


Відпочивали влітку на природі з дітьми
Частіше хворіють самі
Частіше хворіють діти
Сім'я хворіє досить рідко


Мають поганий апетит
Поганий апетит у дитини
Сім'я особливих проблем з апетитом її членів не відчуває
Свій стан здоров'я оцінюють як незадовільний

Свій стан здоров'я оцінюють як задовільний
Свій стан здоров'я оцінюють як добрий

Після виконання вправи учасники сідають у коло та обмінюються враженнями, думками, відчуттями стосовно оцінки здоров'я власного та здоров'я сім'ї.
ІVВправа  - «Анкета здоров’я моєї дитини»
Завдання: батькам пропонується для заповнення опитувальник із формування здорового способу життя дитини в сім'ї.
Кожний пункт опитувальника складається із двох речень у стверджувальній формі. Пари речень характеризують один із проявів життєдіяльності дитини чи сім'ї. Батьки вибирають і відмічають одне з двох висловлювань, яке більше підходить для їхньої сім'ї, дитини.
1. Дитина регулярно займається фізкультурою (спортивна секція, вправи, гімнастика).
2. У вихідні дні ви з дитиною буваєте за містом, на природі.
3. Дитина їсть у помірних кількостях, із задоволенням, і все, що запропонують.
4. Дитина засинає вчасно, просинається легко.
5. Дитина одержує задоволення від комфорту й затишку в домі.
6. Дитині подобається носити красивий одяг.
7. Дитина сама просить поміняти брудний одяг.
1. Моя дитина займається фізкультурою рідко і без задоволення.
2. Для спільних прогулянок не вистачає часу.
3. У дитини проблеми з апетитом (їсть дуже мало, багато, вибірково).
4. Дитина не хоче лягати спати і просинається з труднощами.
5. Дитина байдужа до чуттєвих компонентів повсякденного життя.
6. Дитині байдуже, як і в що вона одягнута.
7. Може одягнути брудний одяг, не проявляє ініціативи щодо заміняни одягу.

Після заповнення опитувальника проводиться самостійний аналіз результатів відповідей. Усе, що зліва, більше відповідає потребам дитини в розвитку. Якщо в якійсь сфері справа відмічено 2-3 висловлювання, на це слід звернути увагу батьків. Якщо більшість виборів зосереджено зліва - життя дитини організоване у відповідності з її основними потребами.
Батьки можуть використовувати опитувальний лист як свого роду «пам'ятку» в повсякденному житті.
V. Мозковий штурм: ( відповіді записуються на дошці та обговорюються у колі)
·        Що потрібно знати батькам про фізіологію дошкільнят?
·        Як формувати у дитини переконання про користь здорового способу життя і про здоров'я як самої головної цінності.
·        Шляхи вирішення даної проблеми.
VІ.  Гра «Згадай прислів’я про здоров’я»
Робота у групах: Батькам необхідно сформувати дві групи, кожна з груп повинна пригадати прислів’я про здоров’я якомога більше; через 10 хвилин кожна з груп по черзі говорить прислів’я, виграє та група котра більше назвала прислів’я 
Приклад:
«Найбільше багатство — здоров’я»
«Тримай ноги в теплі, голову в холоді, живіт в голоді – не будеш хворіти, будеш довго жити»
«Тримай голову в холоді, ноги в теплі, проживеш довгий вік на землі»
«Було б здоров'я — все інше наживемо»
«Добрі жорна усе перемелють»
«Були б зуби, а хліб буде»
«Здоровому все здорово»
«Не здужає третього хліба з'їсти»
«У кого болять кості, той не думає про гості»
«Здоровий, як циганова коняка: день біжить, а три лежить»
«Гнила дошка цвяха не приймає»
«Здоров'я входить золотниками, а виходить пудами»
«Як нема сили, то й світ не милий»
«Поганому животу й пироги вадять»
«На похиле дерево й кози скачуть»
«Череп'я довше живе, як цілий глек»
«Скрипуче колесо довго їздить»
«Скрипливе дерево довше росте»
«Плохеньке порося і в петрівку мерзне»
«Світ великий — було б здоров’я»
«Хоч мале, та вузлувате»
«Подивись на вид та й не питай про здоров'я»
«Здоров'я маємо — не дбаємо, а стративши — плачем»
«В здоровому тілі — здоровий дух»
«Як на душі, так і на тілі»
«Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — доки молодий»
«Без здоров'я нема щастя»
«Гіркий тому вік, кому треба лік»
«Весела думка — половина здоров'я»
VIIВправа «Подяка» - учасники семінару по колу передають одне одному слова подяки, підтримку та розуміння, продовжуючи фразу «Дякую тобі за …………………………».


Заняття з дітьми старшого дошкільного віку.
Хід заняття:
І. Привітання – 5 хвилин
ІІ. Вступне слово. – 5 хвилин
ІІІ. ІІІ. Вправа - "Частини тіла" – 5 хвилин
ІVВправа «Чарівна прогулянка» - 10 хвилин
V.  Вправа - гра «Струмочок радості» - 10 хвилин

І. Привітання.
Діти колом передають посмішку.
ІІ. Вступне слово тренера.
Сьогодні я хочу розповісти вам  легенду.
«Колись в давнині на горі Олімп жили боги. Стало їм нудно, і вирішили вони створити людину і заселити планету Земля. Стали вирішувати, яким має бути чоловік. Один з богів сказав: «Людина повинна бути сильним». Інший сказав: «Людина повинна бути розумною». Третій сказав: «Людина повинна бути здоровим». Але один бог сказав так: «Якщо все це буде у людини, він буде подібний до нас». І вирішили вони заховати головне, що повинна мати людина - здоров'я. Стали думати - вирішувати - куди б його заховати? Одні пропонували заховати здоров'я глибоко в синє море, інші - на високі гори. А один з богів запропонував: «Здоров'я треба сховати в самої людини».
Так і живе людина з давніх часів, намагаючись знайти своє здоров'я. Та от не кожен може знайти і зберегти безцінний дар богів!
Значить, здоров'я-то, виявляється, заховано і в мені і в тобі, і в кожному з вас .. хлопці, а ви відчуваєте себе здоровими? Що означає бути здоровим?
Відповіді дітей ……………………………………….
ІІІ. Вправа - "Частини тіла"
  Це очі. Ось, ось. (Показують діти)
  Це вушка. Ось, ось.
  Це ручки. хлоп, хлоп.
  Це ніжки. топ, топ.
  Це носик. Це рот.
  Там спина, а тут живіт.
  Ой, втомився. Витру лоб.
          Повідомлення тренера: Діти, у всіх людей тіло влаштовано однаково. у кожного є дві руки, дві ноги, голова, спина, живіт. Але незважаючи на те, що тіла у всіх людей мають однакову будову, виглядати вони можуть по-різному. У однієї людини тіло міцне, струнке, мускулисте. У іншого-в'яле, слабке. Від чого це залежить? ( Відповіді дітей: від правильного харчування, здорового способу життя, дотримання чистоти, заняттям спортом)
IVВправа «Чарівна прогулянка»
Тренер: Нашому здоров'ю дуже часто загрожує невміння контролювати свої емоції. Ми часто сердимося, кричимо, метушимося ... Чи хочеться вам в такі моменти виявитися десь далеко-далеко, відпочити і забути про неприємності? (Відповіді дітей……………). Я пропоную вам відправитися на незвичайну прогулянку. Але для цього потрібно зручно лягти на килим закрити очі і розслабитися. (Звучить спокійна музика).
Тренер: Ми вирушаємо у подорож на килимі-літаку. Щоб килим-літак міг піднятися в повітря, потрібно розслабитися. Ви вмієте це робити. Закрийте очі. Розслабляємо ноги. Від кінчиків пальців вгору йде тепло, ноги важкі. Зігріваються руки. Від кінчиків пальців йде вгору по руці тепло. Руки важкі й теплі. Розслабляється тулуб. Тепло від рук, ніг йде до живота, грудей, спині. Відпочивайте. І ось ваш килим-літак піднімається повільно вгору. І ми вже летимо. І ось ви пролітаєте над величезним озером, над ним і над вами кружляють чайки. Біля берега гойдаються на хвилях човни, ми летимо далі. Над вами в блакитному небі біжать хмари. Одна хмара схоже на пухнастого зайчика, інша - на велику грудку білої вати, ось зовсім маленьке хмара, схожа на біле кошеня. Килим повільно опускається на землю. Ви в квітучому саду. Навколо багато квітів, вони кивають вам своїми голівками. Ви йдете стежкою саду. Ви вийшли на галявину. Діти грають у м'яч. М'яч котиться до ваших ніг. Ви піднімаєте м'яч, високо підкидаєте його вгору, і м'яч летить вгору. Але що це? Ви теж летите. Летіть самі. Без килима-літака. Ви розкинули руки. Ви парите як птах. Ось знайоме озеро, чайки вітають вас, махають крилами. Рибак сидить у човні. Дивиться на вас, махає вам рукою. Ми летимо далі. Поруч летить пухнасте біле кошеня-хмара. Ось і наш дитячий сад. Ви повільно опускаєтеся. Кошеня поспішає за вами. І ось ви тут. Тепле кошеня лежить у вас на животі, муркоче. Слухайте, як він муркоче. Погладьте його правою рукою ніжно. Тепер погладьте його лівою рукою. Потягніться, відкрийте очі. Сподіваюся, що прогулянка вам сподобалася».
         VВправа – гра  «Струмочок радості»
Тренер: Давайте спробуємо продовжити наше заняття, сядемо в коло і пограємо в гру «Струмочок радості».
Діти беруться за руки. Тренер пропонує їм подумки уявити, як всередині у кожного оселився добрий, веселий струмок. Водичка в струмочку чиста, прозора, тепла. Струмочок зовсім маленький, пустотливий, він не може довго всидіти на одному місці. Тренер пропонує дітям уявити, як чиста, прозора і тепла водичка тече через руки і переливається один до одного по колу. Діти подумки передають один одному радість.
Наше заняття підійшло до кінця. Що ви зрозуміли, що запам'ятали з нашої розмови? Чи хочеться вам бути здоровими людьми? Що вам сподобалося на занятті, що не сподобалося? . Нам усім приємно, коли у нас і в оточуючих гарний настрій. Я теж хочу подарувати вам шматочок радості в пам'ять про наше занятті. І бажаю вам, щоб у вас завжди був гарний настрій, і щоб ви уважно ставилися один до одного.

Спільне заняття  батьків з дітьми.

Хід заняття:
                         I.      Привітання. Вправа «Встаньте ті, хто ... » – 5 хвилин
                      II.      Вступне слово – 5 хвилин
                   III.      Вправа «Дзеркальне відбиття» - 10 хвилин
                  IV.      Вправа «Німе кіно». – 20 хвилин
                     V.      Заключна частина.

І. Привітання
«Встаньте ті, хто ... »
  Батькам разом з дітьми пропонується вставати, якщо опис підходить:
  - Разом читають книжки;
  - Мають спільне захоплення;
  - Допомагають мамі мити посуд;
  - Допомагають мамі виносити сміття;
  - Разом подорожують.
ІІ. Вступне слово
Добрий день! Ми раді вітати вас! Чудово, що у нас з вами одне загальне бажання, щоб наші діти росли здоровими. Адже ми твердо віримо в те, що здорові діти - це щасливі діти!
Сумісні заняття дають нам можливість краще дізнатися про власну дитину, створюють і зміцнюють в сім'ї  взаємну увагу і ділове співтовариство, таке необхідне для вирішення будь-яких виховних завдань.
Наше спільне заняття  має поглибити взаємозв'язок батьків і дітей та з користю провести вільний час, так щоб мати або батько присвятили його дитині, взаємозбагаченню та всебічному розвитку дитини.
ІІІ. Вправа «Дзеркальне відбиття» -
Батьки стають у пару з дитиною і повторюйте всі жести своєї дитини. Вона дивиться спідлоба — ви теж, вона почухала вухо — ви теж, вона тупнула ногою — тупотіть і ви. Копіюйте вираз її обличчя, сердите сопіння тощо. Продовжуємо під музику і далі.
IV.Вправа «Німе кіно».
Сюжети фільму «Вихідний день в сім'ї».
         Батьки з дітьми формуються у групи по 5-6 чоловік. Протягом п'яти хвилин учасникам слід придумати сюжет фільму про те, як живе сім'я протягом вихідного дня. Кожна група визначає для себе, яку частину дня представить, по черзі показує свій фільм за допомогою жестів, міміки, слова вживати не можна. Після того як «фільм» буде показаний, глядачам пропонується озвучити картину.
 Звертаємо  увагу на такі моменти:
- Що це за сім'я?
- Як проводять свій вихідний день члени сім'ї?
- Які стосунки, кого і з ким у сім'ї?
- Що робить життя сім'ї цікавим і здоровим, а що не сприяє цьому?
- Які резерви та можливості, на вашу думку, характерні саме для цієї сім'ї?
Після показу обговорюється кожен фільм.
V.Заключна частина.
Інформаційне повідомлення тренера: Успішність виконання сім'єю провідної функції по вихованню дітей, їх всебічного розвитку і підготовки до життя в сучасному суспільстві значною мірою залежить від виховного потенціалу сім'ї. Він являє собою комплекс умов і коштів, які в сукупності і складають педагогічні можливості сім'ї: тісні і систематичні контакти між батьками та дітьми в здійсненні поставлених цілей; відносини, побудовані на взаємній довірі і доброзичливості; опора у спільній діяльності на те позитивне, що мається у дитини, і вміння показати шляхи його розвитку; віра батьків в успіх співтворчості з дитиною і постійна робота, спрямована на підвищення культури здоров'я в сім'ї у всіх її проявах фізичному, психічному, моральному.
Педагогам і батькам у питаннях виховання та формування культури здоров'я необхідна співпраця. Розвиток дитини в дошкільному віці - запорука успішного виховання і навчання їх у наступні роки. Гармонійний розвиток можливо тільки при узгодженості дій батьків і педагогів.


ВИСНОВКИ
Треба системно та послідовно формувати у дорослих та дітей  уявлення про здоровий спосіб життя, демонструвати методи та шляхи збереження та примноження здоров'я.  Сформовані сімейні цінності будуть сприяти появі самодостатньої особистості.
Тема сімейного здоров'я та благополуччя емоційно дуже насичена для дітей, тому говорити з дітьми слід послідовно та з усіх боків, як в дитячому садочку, так і у сім’ї .

Важливо з дитячих років дати дитині правильне поняття про життя. Від батьків діти дізнаються про те, що життя це вічна цінність, що здоров'я невід'ємна частина нашого життя, тому необхідно починати формувати правильні цінності самих батьків і виховувати дитину згідно них.  Важливо виховувати здорове ставлення до свого Я, прищепити такі поняття як любов, здоров'я, відповідальність, впевненість, чесність. Людина, у якої здоровий дух буде мати і здорове тіло. А такі характеристики як соромливість, нерішучість, мовчазність, пригніченість, депресія, почуття неповноцінності, провини, агресія, нечесність та інше будуть провокувати хворобу в тілі. Завдання батьків навчити себе і дитину формувати для себе цінності, які відповідають їх особистісним якостям. Виховуючи дитину як здорову особистість, через ставлення до нього, показуючи, що він є важливий і цінний член сім'ї. 

Немає коментарів:

Дописати коментар